KONYA MİMOD ÖĞRENCİ TOPLULUĞU

ARAKAT NEDİR?

Mimarlar Odası Konya Şubesi öncülüğünde Konya’daki mimarlık öğrencileri tarafından 2016 yılında kurulan öğrenci topluluğudur.

Kimlerden Oluşur

Konya’daki KTO, Konya teknik ve Necmettin Erbakan üniversitelerindeki mimarlık öğrencilerinden oluşmaktadır.

Amacı 
Arakat öğrenci topluluğunun amacı; Konya’da okuyan mimarlık öğrencilerini tek bir çatı altında toplayıp birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmeyi, birlikte etkinlikler yapmayı, birlikte öğrenmeyi en önemli olarak da “birlikte başarmayı” kazandırmaktır.

Misyonu 
Konyada okuyan mimarlık öğrencilerinin; eğitim sosyal faaliyetler ve mesleki yeterliliği için çeşitli etkinlikler  seminerler , workshoplar , stajlar , yaz okulları vb. interaktif etkileşim ağını oluşturarak, mimarlık öğrencilerine birlikteliği ve  faydayı sağlamaktır .  

Hedefi 
Konyadaki mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, mimarlık öğrencilerinin mimarlığı, mimarlığın felsefesini daha iyi kavramış ve benimsemiş olması hedeflenmektedir.

Yapılan etkinlikler sayesinde “Bu kentte mimarlık var” mottosuyla Konya’ da hem mimarlığın hem de mimarlık öğrencilerinin var olduğunu göstermek hedeflenmektedir.
Arakat öğrenci topluluğu sadece Konya’daki mimarlık öğrencilerini bir araya getirmekle kalmayıp Türkiye’deki tüm mimarlık öğrencilerinin bir araya geldiği topluluk olması hedefler arasındadır.