Mevka Teknik Destek Projesi

Haber / Tarih: 14.08.2018

Mimarlar Odası Konya Şubesi Konya’nın Mimari Eserlerine sahip çıkıyor

Mimarlar Odası’ndan ilk teknik destek projesi

Yaklaşık 2 ay önce başvurusu yapılan ve Şubemiz tarafından hazırlanan “Konya’da Modern Mimarlık Yapıları 1950 -2018 “ adlı yayın projesi, MEVKA’dan teknik destek almaya hak kazandı. Bir hibe programından şube olarak ilk defa destek almanın mutluluğunu yaşayan Mimarlar Odası Başkanımız Armağan Güleç Korumaz, 26 Temmuz 2018 tarihinde proje için hazırlanan Teknik Destek Sözleşmesini MEVKA binasında imzaladı.
Sözleşmenin hemen ardından, Mesleki Eğitim ve Yayın Komisyonu üyelerinden oluşan, aynı zamanda odanın süreli yayını Mimaran dergisi Yayın Kurulu üyeleri proje için çalışmaya başladı. 
Yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlanması gereken proje kapsamında Konya’da 1950 yılından itibaren günümüze kadar yapılmış mimarlık ürünleri, yapı künyeleriyle birlikte tanıtılacak. Projenin uzun bir süredir gündeminde olduğunu ve böyle bir projeyi Konya’ya kazandırmaktan mutluluk duyacağını belirten başkan Armağan Güleç Korumaz, yapılara ilişkin bilgi ve görsellerin yer alacağı bu yayının, dönemin mimari karakteristik özelliklerinin ele alındığı kıymetli bir envanter çalışması olarak literatürde ve kütüphanelerde yerini alacağını belirtti.

http://konhaber.com/haber-konya_nin_mimari_eserleri_icin_imzalar_atildi-883895.htmlDiğerleri :