Hadim, Taşkent, Ermenek Gezisi

Duyuru / Tarih: 27.09.2018

Dünya Mimarlık Haftası Etkinlikleri kapsamında 20-21 Ekim tarihleri arasında Hadim-Taşkent-Ermenek gezisi düzenlenecektir.

1.GÜN : KONYA– YERKÖPRÜ ŞELALESİ - HADİM – TAŞKENT - ERMENEK
Siz değerli misafirlerimizle Anıtta buluşma sonrası saat 08.00’da Hadim’e hareket ediyoruz. Yol güzergahında Çatalhöyük gezimizi yapıp muhteşem görselliği ile ziyaretçileri kendisine hayran bırakan Yer köprü Şelalesini görüyoruz. Burada vereceğiz kısa mola sonrasında Anadolu’da yetişen âlim ve velilerin en ünlülerinden birisi olan Ebû Said Muhammed Hadimi Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası efsanelere konu olmuş Taşkent Sultan Çeşmesini ziyaret edip buz gibi suyundan yudumlarken çeşme için anlatılan hikâyeyi rehberimizden dinledikten sonra Taşkent’e veda ediyor ve Ermenek’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Selçuklu Otel

2.GÜN: ERMENEK – KONYA
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Tol Medrese, Maraspoli Mağarası, Akça Mescit gezilerini tamamlayıp öğle yemeğini almak için göl kıyısındaki restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında göl üzerinde yaklaşık 1 saatlik tekne gezisine çıkıyoruz. Bu güzel keyifli geziden sonra Zeyve Pazarına gidiyoruz. Alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Konya’ya hareket ediyoruz.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYAT: 350 TL
TEK KİŞİLİK ODA FARKI:100 TL

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
 Ulaşım
 1 Gece Otel Konaklaması
 1 Sabah Kahvaltısı
 2 Öğle Yemeği
 1 Akşam Yemeği
 Tekne turu
 Rehberlik
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 Kişisel Harcamalar
 Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Katılmak isteyen üyelerimiz için iletişim: 0332 3534717 Mimarlar Odası Konya Şubesi


Diğerleri :