İtalya Turu

Duyuru / Tarih: 17.08.2018

Şubemiz tarafından 05.Ekim.2018 - 11.Ekim.2018 tarihleri arasında aşağıda detayları verilmiş ROMA & FLORANSA Turu (Roma Gidiş – Bologna Dönüş) planlanmıştır. 

Katılım sağlamak isteyen üyelerimizin şubemize müracaat etmeleri rica olunur.

Tel : 0 332 353 47 17

 05 Ekim– Konya – İstanbul - Roma 03.00 ‘da Konya Havaalanında buluşma . THY Tarifeli uçağı TK2043 sefer sayılı saat 04.50’de istanbul’a hareket ediyoruz. 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Atatürk Havalimanında Dış Hatlar terminaline geçiyoruz. Pasaport Kontrollerimizin ardından THY Tarifeli uçağı TK1861 sefer sayılı saat 08.15’te Roma’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.55’te Roma’ya varıyoruz. Pasaport işlemlerin ardından rehberimiz bizleri karşılıyor. Turumuza başlıyoruz. Roma ikonları  turu  “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat ,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve ince tasarımıyla bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. 
 

06 Ekim – Roma Gezisi  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve     Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler (30 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

07 Ekim – Roma’dan Pompei Napoli Gezisi Sabah Kahvaltımızın ardından , Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Ardından Roma’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

08 Ekim – Roma’dan Floransa’ya Tren İle Geçiş ve Floransa Gezisi 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Tren istasyonuna transfer ve trenle Floransa’ya hereket.Tren ile Floransa’ya varış ve Floransa panoromik şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinkyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken detaylarından biri İncil’in eski ahit bölümünde anlatlan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı  bronz kapıdır.(Vaftizhane girişindeki Cennet Kapısı) Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer ve otelde geceleme.  

09 Ekim – Floransa – San Giamigiano Kahvaltının  ardından serbest zaman. Misafirlerimiz ile düzenlenecek olan San Gimignano & Siena turu . San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz.. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otelimize transfer. 
 
 10 Ekim – Pisa Siena Gezisi Kahvaltının  misafirlerimiz ile düzenlenecek olan  Pisa Turu. Pisa; ünyaca tanınan eik kulesiyle meşhur kentte Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelimize transfer. 
 
 
11 Ekim – Floransa’dan Bologna’ya Hareket ve Bologna’dan Uçuş 
 
Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Bologna şehrine hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda Bologna şehir gezimizi yapıyoruz. Tarihi Mö 6. yy’ da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, dar sokakları ve meydanları ile tipik bir ortaçağ şehrini anımsatmaktadır. Yağmurdan, kardan ve güneşten korunabileceğiniz, 3,5 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kemeraltının yer aldığı şehirde, Bolognalıların sosyal yaşamlarının en önemli noktası Maggiore Meydanı, meydanda yer alan saat kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy adalet sarayı Palazzo Podesta, dünyanın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Bologna Havalimanı’na hareket ediyoruz. İstanbul'a hareket. THY Tarifeli TK1326 sefer sayılı saat 19.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.30’da iniyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından İç Hatlar terminaline geçiyoruz. THY Tarifeli TK 2042 sefer sayılı saat 00:30’da Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu 


 ÜCRETE DAHİL PAKET İÇERİĞİ; 
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 Belirtilen otellerde 6 gece oda+kahvaltı konaklamalar,  (Roma 3 gece, Floransa 3 gece)

 Konya-İstanbu – Roma / Bologna-İstanbul –Konya THY Uçak Bileti (ekonomi sınıfı)

 Roma, Floransa  panoramik şehir turları,

 Roma ikonları Turu

 Vatikan  Turu

 Napoli & Pompei Turu

 Pisa Turu

 San Gimignano & Siena Turu

 Havalimanı – otel – şehirler arası transferler  

 Otel vergileri & Turist şehir vergileri,  

 Minitur profesyonel rehberlik hizmetleri  

 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 Roma-Floransa tren bileti 
 
 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro )

 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,  

 Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

 İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

 Tüm yermekler ve içecekler 

 

OTEL İSİMLERİ  

Roma (****) Merkezi  (4. 3 Km)  WelcomePrim 4* Hotel Roma 
Floransa (****) Yarı Merkezi (Merkeze 4 Km)  Villa Carlotta Hotel Florance 4* 


Tur Fiyatları:  

Kişi Başı Yetişkin   :        850.00 €  ( Yetişkin Kişiler için 2 kişilik odada geçerlidir. Oda’da 3 veya 4. kişi indirimi uygulanmamaktadır)

Kişi Başı 02 – 11 YAŞ Arası Çocuk  : 775.00  €     ( Yetişkin Kişiler için 2 kişilik odada geçerlidir. Oda’da 3 veya 4. kişi indirimi uygulanmamaktadır)

Kişi Başı 00-02 yaş arası çocuklar  : 200.00 €  ( Yetişkin Kişiler için 2 kişilik odada geçerlidir. Oda’da 3 veya 4. kişi indirimi uygulanmamaktadır)

Kişi Başı Yetişkin Tek kişi Konaklama için : 1.050.00 €

KREDİ KARTINA TEK ÇEKİM 
 
TÜM FİNANSBANK KARTLARA 5 TAKSİT 
 
YEŞİL PASAPORT SONBAŞVURU TARİHİ : 15.09.2018 NORMAL PASAPORT SON BAŞVURU TARİHİ : 05.09.2018 

 

Tur : KonyaMiniTur Merkez Ofis  + 90 332 324 48 48  Fax : + 90 332 324 02 02

www.konyaminitur.com / www.tesetturotelim.com

Melikşah Mah. Sivaslı Ali Kemal Cad. No: 12/A Meram / Konya 


Diğerleri :