Doğu Karadeniz Turu

Duyuru / Tarih: 14.08.2018

Şubemiz tarafından 31.08.2018 - 06.09.2018 tarihleri arasında aşağıda detayları verilmiş "Doğu Karadeniz Turu"  planlanmıştır. Katılım sağlamak isteyen üyelerimizin 28.08.2018 tarihine kadar şubemize müracaat etmeleri rica olunur.

Tel : 0 332 353 47 17

31.08.2018 Konya’dan Saat 22.00’da çıkan Özel aracımız ile Ankara istikametinde yola çıkıyoruz. Uzun molalarımız olan Ankara – Kulu Makasında Ayrancı Dinlenme Tesislerinde Bir Diğeri de Çorum Sungurlu Dinlenme Tesislerinde Verdikten sonra Samsun'da Kahvaltımızı Alıyoruz..

1. GÜN: 01.09.2018( SAMSUN-ATATÜRK ANITI-BANDIRMA VAPURU – İLK ADIM ANITI-ÜNYE-KÜMBET YAYLASI) Samsun’a varış ve Samsun gezisi (Atatürk Anıtı –Bandırma Vapuru, ilk adım anıtı ve gazi müzesi ). Öğle yemeği için serbest zaman ve  Ünye ‘ye hareket. Ünye ‘de deniz kenarında çay molası ve dinlenme. Çay molamızın ardından Ordu’ya hareket. Ardından Ordu’yu panoramik olarak izleye-bileceğimiz Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Kümbet Yaylasında bulunan otelimize çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde. Kümbet BİRUN DAĞEVİ  

2.Gün: 02.09.2018 (ORDU  -  GİRESUN– MAÇKA – SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL-)  Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Trabzon'a hareket ediyoruz. Maçka üzerinden geçerek Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nın görülmesi.(RESTORASYON DEVAM ETTİĞİ İÇİN PANORAMİK FOTOĞRAF MOLASI) Ardından Uzun göl’e hareket Bölgede eşi ve benzeri olmayan Kiremitli Köprü’nün görülmesi ardından konaklama ve akşam yemeği. SULTANMURAT YAYLASI TAŞKIN OTEL  

3.Gün: 03.09.2018( RİZE –  ÇAY FABRİKASI – RİZE BEZİ – AYDER YAYLASI-FIRTINA DERESİ-KIZKALESİ-AĞARAN ŞEL.)  Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasına hareket. Çay işlenişinin görülmesi, çayın tanıtımı ve çay ikramı. Rize bezi üretim fabrikasında alışveriş imkânı. Alışverişimizin ardından Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ağaran Şelalesini görüyoruz. Kısa fotoğraf çekimizin ardından Pazar ilçesinde Kız Kalesini görüyoruz.Turumuzun devamında Fırtına Deresi’ni ziyaret ediyoruz. Bu eşsiz güzelliğin ardından Ayder’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ayder yaylasında bulunan otelimizde. AYDER RESORT

4.Gün: 04.09.2018 ( ARDEŞEN – HOPA SARP SINIR KAPISI – HOPA- BATUM – GONYO KALESİ – ETNOGRAFYA MÜZESİ) Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Ardeşen, Fındıklı, Arhavi üzerinden Sarp sınır kapısına varış.... Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin görülmesi. Batum şehir merkezine hareket. Sanat Galerisi gezileri, içerisinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Botanik Parkı gezisi. Ardından Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra Gürcistan ile sınırımızın görülmesi ardından otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde… AYDER RESORT (dileyen misafirlerimiz ; batum’gitmek istemeyenler ayderde kalabilirler yada extra kişibaşı 15 tl verilerek Karagöl gezisi yapılabilir)

5.Gün: 05.09.2018 ( TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖSKÜ – GİRESUN – KALE - )  Otelde alacağımız açık büfe Kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket. Trabzon’un sembollerinden biri olan Atatürk Köşkü’nün görülmesi. Anadolu’daki üç taneden biri olan Trabzon Ayasofya Müzesi’nin görülmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Öğle yemeği Akçaabat’ta meşhur Akçaabat Köftesi için serbest zaman. Hemen ardından Giresun’a hareket. Giresun Kalesi’nin panoramik olarak  görülmesinin ardından otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. PARKİNN BY RADİSSON

6. GÜN: 06.09.2018 (AMASYA-KRAL MEZARLARI-HARŞENA KALESİ-KIZLAR SARAYI- YEŞİL IRMAK – KONYA) Açık büfe sabah kahvaltısından sonra ordu – samsun sahil yolunu kullanarak samsun şehir merkezinden geçiyoruz. Amasya’ya hareket Amasya'da,  Kral Mezarları,(Panaromik Görüntü) Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. ( öğle yemeği için ALİ KAYA restaurant tavsiyemizdir.) Öğle yemeğimizin ardından , Yeşil Irmak kıyısı ve eski evler, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Bayezid Külliyesi, Arkeoloji Müzesi, Gök Medrese gezilerini serbest yaptıktan sonra  Akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.. Yemeğimizin ardından Konya’ya dönüş sabaha karşı Konya’da oluyoruz.

Mücbir Sebeplerden Dolayı ( Heyelan, Hastalık vs. ) Rehber veya Tur Programını değiştirme hakkı KonyaMiniTur tarafından saklıdır.
 
Ücrete Dâhil Hizmetler 6 Sabah Kahvaltısı /  Aksam Yemeği / Konya’dan Gidiş Dönüş Ulaşım / Batum Turu / 5 Gece Konaklama  / Araç İçi İkramlar / Kokartlı Turizm Rehberi / Seyahat Sigortası / Boztepe Çıkış teleferik 
 
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler Müze ve Ören yeri giriş ücretleri / Yemeklerde alınan ekstra içecekler / Sümela Manastrına Fotoğraf için çıkış ücreti / Karagöl Araç Ulaşım (istenilmesi halinde) / Öğle Yemekleri 
 
Not: Rehberimiz Yol Güzergâhları ve tur işleyişinde;  gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine – yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun En iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.  
 
 
Tur Fiyatları. Kişi Başı Yetişkin: 1.000.00 TL  ( Yetişkin Kişiler için 2 kişilik odada geçerlidir. Oda’da 3 veya 4. kişi indirimi uygulanmamaktadır) 
 
Kişi Başı Çocuk: 700.00 TL   ( 7–12Yaş çocuklar için geçerlidir. Koltuk, Sabah -  akşam yemek ve otelde yatak verilecektir. ) 
 
Kişi Başı Bebek: Ücretsiz  ( 0–6 Yaş Arası Çocuklar için geçerlidir. Koltuk,  Akşam Yemeği Verilmez, Anne ve Baba ile birlikte yemek yer. Bu yaş grubundaki çocuklara yemek alınması durumunda her öğün için 15 TL ( yani yetişkine uygulanan ücret ) restorandan talep edilir. 
 
Kişi Başı Yetişkin: 1.200.00 TL  (Yetişkin Kişiler için Tek Başına Konaklamak isteyen Misafirlerimiz için geçerlidir ) 

Tur : KonyaMiniTur Merkez Ofis  + 90 332 324 48 48  Fax : + 90 332 324 02 02

www.konyaminitur.com / www.tesetturotelim.com

Melikşah Mah. Sivaslı Ali Kemal Cad. No: 12/A Meram / Konya 


Diğerleri :