15 TEMMUZ

Duyuru / Tarih: 15.07.2018

15 Temmuz “ALÇAK HAİN DARBE” girişiminin üzerinden tam iki yıl geçmiştir. Bu hain darbe girişimi tarihten gelen “Türk Devlet Refleksi” ve “Türk Milleti” tarafından bertaraf edilmiş ve hain işbirlikçilere gereken ders halen daha verilmeye devam edilmektedir. 15 Temmuz Türkiye ve Türk insanı için unutulmayacak ibret alınacak hainliğin ihanetin yaşandığı kara bir gün olarak hatırlanacaktır. Halkımız, Parlamentomuz, Hükümetimiz, Siyasi Partilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları ve Toplumumuzun tüm kesimleri 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize sahip çıkmıştır.
15 Temmuz 2016’da ortaya çıkan 'Millet iradesi' ile haince girişime karşı vatanını ve geleceğini savunan kadirşinas milletimiz, bu milletin asla esaret altına alınamayacağını dünyaya bir kez daha göstermiştir. 
Bugün, tarih yazan ve yapan milletimizin bağrından çıkan ve 15 Temmuz gecesi kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu halk destanının yıldönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize kast eden bütün hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmayacağımızı bir defa daha vurgulamak istiyoruz. 
Bu vesileyle Türkiye’mizin bağımsızlığı uğrunda büyük mücadeleler sergileyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni oluşturan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet dilerken, gazilerimize de saygılarımızı sunuyoruz.
MİMARLAR ODASI KONYA ŞUBESİ
16.DÖNEM YÖNETİM KURULU


Diğerleri :