BLOG

Mimarlar Odası Konya Şubesinin Düzenlediği Gezi ve Seminer Organizasyonu

Mimarlar Odası Konya Şubesinin düzenlediği gezi ve “UYDS Bilgilendirme ve Yapı Denetimi” semineri organizasyonu Alanya/Antalya'da gerçekleşecektir.

27 October, 2022 / Mimod Konya yazdı

SON YAZILAR

ŞANTİYE ŞEFLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

18 November, 2022 / Mimod Konya yazdı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 18 Kasım 2022 tarihli, 32017 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Şehrin Minik Kaşifleri Atölyesi Başvuruları Açıldı!

06 October, 2022 / Mimod Konya yazdı

Konya Mimarlık Festivali kapsamında 9 Ekim 2022 tarihinde Geleceğin Bilimi Platformu Geleceğin Mimarisi Atölye Ekibi tarafından  Şehrin Çocuk Kaşifleri atölyesi gerçekleştirilecektir.

7. Kentte Mimarlık Sergisi

13 September, 2022 / Mimod Konya yazdı

Koya Mimarlık Festivali 7. Kentte Mimarlık Sergisi

Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2022/3 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ

13 September, 2022 / Mimod Konya yazdı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını tarafından Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2022/3 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Mimarlar Odası Konya Şubesi Basın Bildirisi

17 August, 2022 / Mimod Konya yazdı

17 Ağustos 1999 tarihinde Kocaeli-Gölcük merkezli; büyüklüğü, etkilediği alanın genişliği, sebep olduğu kayıplarla ülkemizin son yüzyılda yaşadığı en büyük felaketlerden olan Marmara Depreminin ve ardından yaşanan 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin üzerinden tam yirmi üç yıl geçmiştir.

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı

02 August, 2022 / Mimod Konya yazdı

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı hakkında Mimarlar Odası Konya Şubesi görüşüdür.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

27 July, 2022 / Mimod Konya yazdı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 23 Temmuz 2022 tarihli, 31901 Sayılı Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BELEDİYE MECLİSİ KARARI 2022 YILI NİSAN TOPLANTISI

27 July, 2022 / Mimod Konya yazdı

Belediyemize bağlı ilçe belediyelerinde yürütülen yapı ruhsatı işlemlerinde uyum ve koordinasyonun sağlanması ile sanayi yapılarının yapı sınıfları, yenilenebilir enerji sistemleri ve diğer yapılarda yapılaşma şartları ve uygulamalarının belirlenmesi ile Meram İlçesi, Ateşbazı Veli Mahallesi sanayi bölgesindeki işyerlerinin faaliyet alanlarının düzenlenmesi.

Mimarlar Odası Konya Şubesi’ne Özel Günübirlik Lavanta Bahçesi ve Eğirdir Gezisi

19 July, 2022 / Mimod Konya yazdı

Mimarlar Odası Konya Şubesi’ne özel Lavanta Bahçesi ve Eğirdir gezisi.

Mimarlar Odası Konya Şubesi’ne özel VIP Doğu Karadeniz Tur Programı

05 July, 2022 / Mimod Konya yazdı

Doğaya yolculuk!