Meslektaşlarımızı Destekliyoruz

Basın Bildirisi / Tarih: 10.05.2018

BASINA VE KAMUOYUNA

Mimarlık, İnsanların yaşamasını kolaylaştırmak ve mekan ihtiyacını karşılamak için gerekli alanları, işlevsel gereksinmeleri teknik ve ekonomik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaratıcılıkla inşa etme sanatı ve bilimidir.
Mimarlığın öznesi insandır. Daha sağlıklı, daha konforlu, daha iyi şartlarda yaşamak için mimarlar, çevreyi, kültürleri, tarihi ve mekanları incelerler. Elde ettiği bilgiler ışığında yeni yapılar, yapı çevreleri tasarlar, inşaat sürecini yönlendirirler. İnsanlık tarihi dikkate alındığında barınma en temel ihtiyaçların başında gelir. Bu bakışla mimarlık aslında Dünya’nın en eski mesleklerinden biri sayılabilir.
Mimar, ihtiyacını duyduğumuz mekanları tasarlayan ve oluşturulabilmesi için gerekli olan çeşitli disiplinleri organize eden, hem estetik hem de fonksiyonel mekanlar üretilmesini sağlayan kişidir. Bir mimarın, bu organizasyonu sağlayabilmesi ve alt disiplinler ile iletişim kurabilmesi için kendi bilgisi ve mesleki yeteneğinin dışında bu disiplinler ile ilgili de bilgiye sahip olması gerekmektedir.
Bu bağlamda hayatın her anını şekillendiren MİMARLIK Organizasyon ve Yönetim becerisi yüksek meslek dalıdır.
İçinde bulunduğumuz dönemde birbirinden değerli meslektaşlarımız ülkemiz için milletimizi temsil etmek amacı ile farklı siyasi partilerden aday adayı olmak üzere başvurmuşlardır. 
Bizler de MİMARLAR ODASI KONYA ŞUBESİ olarak aday olan meslektaşlarımızı tebrik eder, parti ayrımı gözetmeksizin her birini YÜCE MECLİSİMİZDE görmek istediğimizi belirtiriz.
24 Haziranda yapılacak olan seçimlerin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diler, aday adayı olan meslektaşlarımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız.
Hatice MENDİ Adalet ve Kalkınma Partisi ( Konya )
İsmail ÜNSAL Cumhuriyet Halk Partisi ( Konya )
Mustafa AYGÜN Milliyetçi Hareket Partisi ( Konya )
Cihat ÖZKAN Adalet ve Kalkınma Partisi ( Konya )
Muharrem KAYACIK Adalet ve Kalkınma Partisi ( Konya )
Aslı Gönül TAMER Adalet ve Kalkınma Partisi ( Konya )
Nadir PAKSOY Adalet ve Kalkınma Partisi ( Konya )
Nazmi SIRIT İyi Parti ( Konya )
Miray KOYUNCU Adalet ve Kalkınma Partisi ( Aksaray)
Muhammed AKTAŞ Adalet ve Kalkınma Partisi ( Aksaray)
Hakan ER Milliyetçi Hareket Partisi ( Niğde )
Atila EKER Adalet ve Kalkınma Partisi ( Niğde )


Diğerleri :