TERÖRE DESTEĞİ KINIYORUZ!

Basın Bildirisi / Tarih: 11.11.2016

MİMARLAR ODASI KONYA ŞUBESİ

BASIN ve KAMUOYUNA BİLDİRİR.

 

TERÖRE DESTEĞİ KINIYORUZ

 

“ÜLKEMİZ” ve bulunduğumuz güzel “COĞRAFYAMIZ” son yıllarda çok ağır ve olumsuz şartların hüküm sürdüğü kritik bir dönemin içinde yer almaktadır. Bu coğrafyada yaşamanın bedelini ödeyen ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve geleceğimize kasteden olaylar ve şahısların şanlı tarihimize kara bir leke olarak düşeceği ve akıllardan asla çıkmayacağı şüphesizdir.

Aziz milletimizin iç ve dış güvenliği ciddi tehditlerle karşı karşıya gelmekte, eli kanlı terör örgütleri hem ülkemizde hem de soydaşlarımızın hüküm sürdüğü topraklarda “DIŞ MİHRAKLAR”ın da desteği ile hunharca kanlı eylemlerine devam etmektedir.

ÜLKEMİZİ bölmek ve KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞMAN YAPMAK için her gün çaba sarf eden terör örgütü PKK, siyasi temsilcileri ve destekçilerinin yaptıkları organizasyonlar ve destek amaçlı yürütülen kampanyalar, onurlu geçmişiyle tarih yazan TÜRK MİLLETİ’ni ziyadesi ile rahatsız etmektedir.

Teröre destek veren tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütlerinin vb. yapılandırmaların faaliyet yapmasının engellenmesinin güçlü devlet olmanın gereği olduğuna inancımız tamdır. Demokrasi, hukukun üstünlüğü, fikir özgürlüğü, meslek örgütü vb. hümanist gibi görünen samimiyetsiz sloganlar altındaki tüm yapıların faaliyetleri ve sorumlulukları incelenmelidir.

Terörle iç içe olarak vatana ihanet edenlerin, maddi ve manevi olarak destek verenlerin, anayasal düzeni yıkmak isteyenlerin, siyaseti terör amaçlı olarak görenlerin, demokrasiye ihanet edenleri rehber edinenlerin, demokrasinin arkasına saklanmalarına asla izin verilmemelidir. Birey, toplum, devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetmesi gereken hukuk herkes için geçerli, her şeyin üstünde ve bağımsızdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi : “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz.” Anayasayı ve hukuku yok saymak suçtur ve bu suçu işleyen herkes, adalet önünde hesap vermelidir.

Demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunduğunu iddia eden sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin, eli kanlı terör örgütlerini sahiplenerek ve destek vererek vatan için can verenlerin yanında olamayanlar bugün TERÖR çemberinin etrafında demokrasi bayrağı açarak saflarını belirlemişlerdir.

Mimarlar Odası Konya Şube Yönetimi olarak birlik ve bütünlüğümüzü, Cumhuriyetimizi tehdit eden, yüce milletimizin iradesine karşı düzenlenen her türlü girişimi, huzur ve güvenliğimize yönelik her türlü terör saldırılarını şiddetle kınıyor, terörü ve destekçilerini lanetliyoruz.

Dualarla gönderilerek, bu aziz vatanın huzuru ve barışı için gece gündüz canı pahasına görev yapan vatan evlatlarının ŞEHİT olarak gelmediği günleri engellemek ve buna destek vermek VATANA yapılmış en büyük İHANETTİR. Bu ihanetin tek silahı ise ulu milletimizin birlik ve beraberliğidir.

Böyle bir dönem ve bu anlamlı günde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde aziz Türk milletiyle ilgili görüşlerini ifade ettiği bir sözle anarak, O’na ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimize ve gazilerimize de saygı, minnet ve şükranlarımızı bir borç biliyoruz.

 

“Türk milleti kendini ve memleketin yüksek menfaatleri aleyhine çalışmak isteyen bozguncu, alçak vatansız ve milliyetsiz beyinsizlerin saçmalamalarındaki gizli ve kirli emelleri anlamayacak ve onlara hoşgörü gösterecek bir topluluk değildir. Onu yolundan saptırmak isteyenler, ezilmeye, kahredilmeye mahkumdur.”              Gazi Mustafa Kemal Atatürk

                                              

Mimarlar Odası Konya Şubesi 15. Dönem Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri


Diğerleri :