DEMOKRASİMİZE VE MİLLİ İRADEMİZE YÖNELİK YAPILAN DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ!

Basın Bildirisi / Tarih: 16.07.2016

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi yok sayarak, demokrasinin ve cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen TSK içindeki azınlık bir grup tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur. 
Geçmişi askeri darbe ve sıkıyönetim uygulamalarıyla dolu ülkemizdeki bu son darbe girişimi, Türk milletinin, siyasetinden bürokrasisine ve sivil toplum örgütlerinden halk katmanlarına kadar tek yumruk olup darbecilerin önüne adeta etten bir duvar örülerek püskürtülmüştür. 
Bizler Mimarlar Odası Konya Şubesi olarak, Birlik ve beraberliğimizi bozacak, bozmayı hedefleyen açık ya da gizli tüm hesapların karşısında, demokrasiden ve millet iradesinden yanayız. 
Aziz Türk milletinin, iradesine ve iradesini temsil eden kurumlara karşı başlatılmış olan bu hain saldırı karşısında canı pahasına sokaklara çıkmış olması, senlik benlik güdülmeden tek bayrak altında darbe karşıtı sloganlar atılması tarihteki yerini almıştır. 
Cumhuriyetimizi tehdit eden, yüce milletimizin iradesine karşı düzenlenen darbe girişimini Mimarlar Odası Konya Şubesi olarak şiddetle kınıyor ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. Halk asker ve polisimizin karşı karşıya bırakılmaması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini, nereden gelirse gelsin darbenin her türlüsüne karşı olduğumuzu, akıl ve bilim ışığından ayrılmadan ülkemiz icin calışmalarımızı sürdüreceğimizi bildirir, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Demokrasimize ve milli irademize yönelik olarak hayata geçirilmeye çalışılan her türden kötü eylem ve emel için “Haydi Türkiye, demokrasine ve iradene sahip çık!” diyor ve aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

MİMARLAR ODASI KONYA ŞUBESİ BAŞKANI
DR. MUSTAFA KAŞ


Diğerleri :